”Visst känns det där leendet bekant?” kanske några av er tänker? Och visst är det så att vår gamla kollega Lars Nordlöf är tillbaka hos oss på FB Kedjor.
”Det är med glädje som jag är tillbaka på FB Kedjor där min karriär startade på 90-talet. Jag hoppas kunna bidra med kunskap om kedjor, applikationer och tillhörande utrustning. Men ännu mer hoppas jag få lära mig av de mångåriga kunskaper som finns på FB Kedjor i det hållbara perspektivet som är det respektfulla sätt man i vår tid kan arbeta. Mycket ryms i begreppet hållbarhet och jag ser fram emot att få vara en del av det arbetet.”
Lars som numera är Försäljningsansvarig i mellan- och södra Sverige säger även att ”De som känner mig vet att jag brinner för kundnära och långsiktiga samarbeten och njuter av att få lära känna nya kollegor, kunder och partners. Därför kommer jag börja direkt med att planera och genomföra kundbesök runt om i landet. Ni som är vana vid mina kundbesök vet att jag gillar kaffebröd, så håll telefonen öppen så hör jag av mig för att boka tid för en fika framöver.”
Vill du komma i kontakt med Lars direkt når du honom på (+46)76-130 30 88 eller lars.nordlof@fbkedjor.se.
Vi är glada över att ha vår erfarna, biltokiga och härliga kollega med i teamet igen!